Моноспектакъл на Алексис върна Арсенал на третото място (видео)

С два гола на Алексис Санчес Арсенал победи с 2:0 Уест Бромич в отложен мач от 30-ия кръг на Премиър лийг и се върна на третото място. Чилиецът беше най-добрият футболист на терена и на практика сам донесе ценния успех на "топчиите", които вече имат аванс от 2 точки пред Манчестър Сити. За Уест Бромич това беше трета поредна загуба и отборът на Тони Пулис заема 15-а позиция в таблицата с 40 точки. "Артилеристите" пък записаха своята победа №500 в ерата на Висшата лига.

Домакините се нуждаеха само от 6 минути, за да излязат напред в резултата. Алексис елегантно се обърна и преодоля Раниере Сандро, след което отправи удар, оказал се неспасяем за Бен Фостър. Месут Йозил можеше да удвои преднината на Арсенал, но изстрелът му беше блокиран. Гостите имаха шанс да изравнят в средата на полувремето, когато Гарет Макоули засече центриране от корнер на Джеймс Макклийн.
Арсенал се активизира в минутите преди почивката и отново Алексис зарадва феновете на "Емиратс" с втори гол. Бившият нападател на Удинезе и Барселона се разписа директно от пряк свободен удар, като това беше 12-ото му попадение през сезона.

В началото на втората част красиво изпълнение на Оливие Жиру не завърши с гол, но такъв можеше да падне във вратата на Петер Чех. Макклийн стреля опасно с глава, но чешкият страж внимаваше.
Играта постепенно се успокои, а футболистите на Арсен Венгер не търсеха на всяка цена трети гол. Резервата Хосе Саломон Рондон можеше да върне интригата след грешка на Чех, но не уцели вратата. Това беше и последната интересна ситуация, създадена от "дроздовете". В самия край на мача друга резерва - Джоел Кембъл, пропусна да направи успеха на Арсенал по-убедителен.

След днешната победа преднината на Арсенал пред петия Манчестър Юнайтед в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига, е 4 точки.