Рилски напомпа мускули с разгром над Берое

Баскетболистите на Рилски спортист напомпаха самочувствието си преди плейофите, побеждавайки у дома Берое с 21 точки разлика - 95:74. Така самоковци сложиха край на впечатляващата серия на заралии от осем последователни успеха и приключват редовния сезон на четвърта позиция с 18 победи и 9 загуби, докато Берое ще финишира с едно място нагоре и баланс 20-7, след като днешната загуба окончателно лиши "зелено-белите" от третото място.

В първия кръг от плейофите Рилски ще играе с Черно море Порт Варна, а Берое ще играе със Спартак (Плевен).

Момчетата на Любо Минчев влязоха по-добре в мача и поведоха с 4:10, ала Рилски отговори с 11 последователни точки за 15:10, след което увеличи преднината си до 28:20 в рамките на първата четвърт. Домакините бяха начело в резултата и през вторите 10 минути на двубоя, в които съумяха да добавят още 7 точки към разликата, която бе 15 на почивката в “Арена Самоков”  51:36.

Най-големият аванс на Рилски в третата част достигна 17 точки - 61:44, след което обаче последваха силни минути за Берое, в които заралии намалиха до 63:55 след серия от 11-2. В края на частта обаче дистанцията между двата тима отново бе с двуцифрено измерение - 70:60, а в заключителната четвърт Рилецо окончателно реши нещата в своя полза за 95:74.

Тристан Кери вкара 18 точки, Тони Гуджино и Кори Петрос реализираха по 13, а Дарин Иванов вкара 12 и направи 3 асистенции.

Еврик Гари бе най-резултатният от Берое със 17 точки, докато Алекасндър Тодорович приключи с 15.