Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Черно море без проблеми в "морското" дерби

Отборът на Черно море (Варна) приключи редовния сезон в Националната Баскетболна Лига с победа, след като спечели "морското" дерби срещу Черноморец в Бургас с 89:72 в двубой от XXVII кръг.

В първия кръг на плейофите в родното първенство "моряците" ще се изправят срещу носителя на Купата на България Рилски спортист (Самоков).

Ангел Нацкин вкара 23 точки за победителите, Николай Георгиев добави 18 точки, а Симеон Илиев се отличи с "дабъл-дабъл" – 19 точки и 14 борби.

За домакините Илия Цветкович вкара 19 точки, а Боян Тенев приключи с 18 точки.

Първата четвърт на двубоя премина изключително равностойно, играта вървеше кош за кош, като двата отбора си размениха лидерството общо пет пъти. Все пак, в края на периода "акулите" успяха да реалират серия от 5:0, с която поведоха с четири точки – 22:18.

В самото началото на вторите десет минути гостите от Варна заличиха пасива си след две точни стрелби на Георгиев за 22:22, като оттук до края на първото полувреме баскетболистите на Черно море контролираха напълно събитията на терена и заслужено се оттеглиха на почивката с двуцифрен аванс – 45:35.

"Моряците" затвърдиха превъзходството си през третата част, когато не оставиха никакъв шанс на съперниците си и увеличиха аванса си до 14 точки – 66:52, а в заключителните десет минути баскетболистите на Черноморец не намериха никакви аргументи да се върнат в мача, а последния съдийски сигнал прозвуча при 89:72 в полза на Черно море.

Черноморец – Черно море 72:89 (22:18; 13:27; 17:21; 20:23)

Черноморец: Дудев 5, Коев, Тенев 18, Цветкович 19, Янушевич 15 (Аладжов, Димитров 11, Тончев, Милчев 2, Петров 2, Войков)

Черно море: Куртев 4, Илиев 19, Нацкин 23, Вутев 14, Радев 9 (Цанев, Стефанов, Георгиев 18, Христов, Янков 2)