Шампионски завършек за Лукойл Академик

Лукойл Академик завърши редовния сезон в НБЛ по шампионски, побеждавайки убедително Спартак (Плевен) като гост със 127:76 . Така настоящите първенци в родния баскетболен шампионат приключват тази фаза на първо място, а балансът им след изиграването на всички 27 мача е 25-2, което означава, че в първия кръг на плейофите ще премерят сили с Ямбол. Плевенчани пък финишират на шеста позиция с 12-15 и ще се изправят срещу Берое в четвъртфиналните елиминации.

“Студентите” сякаш решиха изхода в своя полза още през началните 10 минути в зала “Балканстрой”, които спечелиха с 14 точки разлика - 35:21, а след това продължиха да трупат още по-солидна преднина, която на полувремето се изразяваше в резултат 62:34.

Играта в нападение на Спартак потръгна през третата четвърт и домакините оказаха съпротива на фаворитите в този мач, реализирайки 31 точки, но след нейния край Лукойл отново имаше добър аванс - 95:65. В оставащите 10 минути гостите значително вдигнаха оборотите, а късата ротация на Александър Дяковски окончателно си каза думата и така тимът от Правец спечели със 127:76 - 51 точки разлика.

Общо осем играчи на Тони Дечев преминаха двуцифрената точкова бариера, водени от Крис Минков (17), Филип Барович (16), както и Желко Шакич и Христо Захариев, които добавиха по 15.

Юношата на Лукойл Академик Димитър Маринчешки бе най-добър срещу родния си тим - 23 точки и 6 борби. Денис Титов и Герасим Николов вкараха по 11 точки, а Урош Величкович - 10. Домакините бяха без две от основните си фигури - Милован Савич и Александър Груев.