Гарсия-Лопес е 1/4-финалист в Букурещ, Иво Карлович е аут

Защитаващият титлата си Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в румънската столица Букурещ с награден фонд 463520 евро. Испанецът нямаше проблеми срещу британеца Кайл Едмънд и спечели с 6:3, 6:3 за 1:22 час. В спор за място на полуфиналите Гарсия-Лопес ще играе срещу шестия поставен Гуидо Пея (Аржентина). Пея победи във втория кръг Даниел Химено-Травер (Испания) с 6:1, 3:6, 6:2. П

оставеният под номер 2 в схемата Иво Карлович (Хърватия) отпадна от надпреварата след загуба от Лука Пуи (Франция) с 3:6, 4:6. Хърватинът наниза 10 аса. Номер 3 Федерико Делбонис (Аржентина) победи Иля Марченко (Украйна) със 7:5, 6:2.

Седмият поставен Паоло Лоренци (Италия) отстрани Таро Даниел (Япония) с 6:2, 6:0 за 75 минути.