Бока разби Коринтианс за Копа Либертадорес

Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс приключи участието си в груповата фаза на Копа Либертадорес с разгромна победа с 6:2 над колумбийския Депортиво Кали. С успеха Бока събра 12 точки и спечели група 3, като заедно с другия аржентински представител Расинг продължава напред към осминафиналите. До почивката резултатът на "Ла Бомбонера" беше равен - 2:2, но след паузата домакините не оставиха никакви съмнения в превъзходството си и реализираха четири безотвтни гола. Карлос Тевес беше точен на два пъти за Бока, по веднъж през двете полувремена, а Франк Фабра, Андрес Чавес, Леонардо Хара и Себастиан Паласиос добавиха другите попадения. За гостите от Кали на два пъти в рамките на две минути се разписа Сандер Касиера.

В другия мач от групата Расинг удържа равенство 1:1 срещу Боливар и също продължи напред. Домакините от Боливар се нуждаеха от победа с 3 гола разлика, за да се класират, но стигнаха само до един, който беше дело на Гастон Сейерино в 69-ата минута. Пет по-късно за Расинг точен беше Роджър Мартинес, с което оформи крайното 1:1. В група 8 бразилският гранд Коринтианс завърши на първо място, след като победи с 6:0 като домакин чилийския Кобресал в последен мач. Марлон и Ромеро бяха точни на два пъти за бразилците, а Елиаш и Гийерме Арана добавиха по още един гол.

В другата среща от групата, която беше директен сблъсък за второто място, парагвайският Серо Портеньо се наложи с 1:0 над колумбийския Санта Фе. Джуниър Алонсо вкара единствения гол в мача в 33-ата минута, който се оказа достатъчен на Серо Портеньо за класиране в следващата фаза. В крайното подреждане Коринтианс събра 13 точки, Серо Портеньо - 10, Санта Фе завърши с 8, а Кобресал остана с 3.