Сан Хосе и Далас се приближиха до втория кръг в плейофите

Отборите на Сан Хосе и Далас записаха трети победи в плейофните си серии и вече са само на един успех от класиране за полуфиналите в Западната конференция. Сан Хосе се наложи като домакин над Лос Анджелис с 3:2, докато Далас победи Минесота като гост със същия резултат.

В "Ес Ей Пи Сентър" в Сан Хосе Брет Бърнс откри резултата в полза на домакините в третата минута на втория период. Малко по-късно Джо Павелски покачи на 2:0 в полза на Шаркс, а Патрик Марлоу даде класически аванс на домакините в началото на третия период.

Нямащи какво повече да губят, гостите от Лос Анджелис хвърлиха всичко в атака и само в рамките на четири минути върнаха два гола чрез Тревър Люис и Люк Шен. Кингс обаче не успяха да вкарат така важния трети гол до края и допуснаха трето поражение в първите четири мача от серията.

В "Ексел Енерджи Сентър" в Минесота и петте гола в мача бяха отбелязани през втората третина.
Джейсън Промънвил откри за домакините, но Алес Хемски изравни за Далас. Чарли Койл отново изведе Минесота напред в резултата, но Патрик Ийвс и Джейсън Спеца обърнаха срещата в полза на Далас с нови два гола.

Така Далас води с 3:1 победи в серията и може да я затвори още в петък като домакин.

На Изток Филаделфия записа първа победа срещу шампиона от редовния сезон Вашингтон, след като го победи в собствената си зала "Уелс Фарго Сентър" с 2:1. По този начин Флайърс се спасиха от елиминация, но все още изостават с 1:3 в серията до четири победи.
Шейн Гостисбиър даде аванс на Филаделфия в шестата минута на първата част. Това бе първи гол в плейофите в кариерата на Гостисбиър, който по този начин си направи отличен подарък за 23-тия рожден ден.

В началото на втория период Андрю Макдоналд покачи на 2:0 в полза на Филаделфия, но Ти Джей Оши намали за Вашингтон скоро след старта на третата част. До края на срещата столичани опитаха всичко, за да преодолеят за втори път Михал Нойвирт, но вратарят на домакините направи цели 31 спасявания, с което донесе първата победа на отбора си.

В последния мач от вечерта Флорида спечели с 2:1 като гост срещу Ню Йорк Айлендърс и изравни серията на 2:2 победи. Теди Пърсел откри резултата в полза на гостите след асистенция на ветерана Яромир Ягър. По този начи 44-годишния чех вече има 200 точки по системата гол плюс пас в плейофите.
Джон Таварес изравни за Айлендърс 16 секунди преди края на втората част, но в средата на третата Алекс Петрович донесе успеха на Флорида.

Мач номер 5 от серията ще се играе в петък, а домакините са Пантърс.