Луис Суарес: По-обединени сме от всякога

Шампионът Барселона отново се върна на победния път, след като разгроми като гост Депортиво Ла Коруня с 8:0 в среща от 34-ия кръг на футболното първенство на Испания. Уругваецът Луис Суарес се отличи с четири гола и направи три асистенции. Той вече има 30 попадения от началото на сезона и изостава само с едно от звездата на Реал (Мадрид) Кристиано Роналдо в голмайсторската листа. Иван Ракитич, Лионел Меси, Март Бартра и Неймар също се разписаха за Барселона.

"Ние сме по-обединени от всякога. Понесохме доста критики в последните седмици, но никога не загубихме вяра в собствените си сили и способности. Това е много важна победа за нас", каза след двубоя Луис Суарес.

"Барселона е чудесен отбор. Те дойдоха тук решени на всичко след последните си неуспехи", коментира старши треньорът на Депортиво Виктор Санчес.

Суарес даде аванс от 2:0 за Барселона в 11-ата и 24-ата минута и вече има 49 попадения за сезона във всички турнири. Уругваецът подаде на Ракитич за третия гол в 48-ата минута, а в 53-ата оформи своя хеттрик след пас на Меси. Суарес направи 4:0 в 64-ата минута, а след това голове отбелязаха Меси, Бартра и Неймар.

"Сега всичко зависи от нашето представяне в мачове до края на сезона. Ако постигнем четири победи, ще бъдем шампиони. И ние сме хора, не сме машини. Допускаме грешки“, каза още Луис Суарес.