Карнобат вкара 2 на Димитровград, но допусна 4

Поражение с 2:4 петърпяха футболистите на „Карнобат“ при гостуването си на „Димитровград“, в междинен кръг от 27-ми кръг на Югоизточна „В“ група. Петър Колев изведе карнобатлии напред в резултата още през първата част, но домакините от Димитровград успяха да обърнат резултата до 3:1. Резервата Георги Калоянов с глава съумя да оползотвори центриране за 3:2, но до изравняване не се стигна. Вместо това, домакините вкараха нов гол за крайното 4:2.

В 33-ата минута принудително терена напусна капитанът на „Карнобат“ Пламен Димитров, който е с контузия. Предстои преглед при специалист, за да се констатира травмата на Димитров.

„Момчетата ни се стараха, не мога да се оплача. За съжаление имаме индивидуални грешки, допуснахме леки голове, а това често ни пречи да печелим точки. Показваме и добри неща. В този мач се игра футбол, имаше мъжка игра. Стана добра и динамична среща с пропуснати положения от наша страна“, коментира наставникът на „Карнобат“ Атанас Димов.

В следващия, 28-ми кръг, карнобатлии ще бъдат домакини на „Евроколеж“ /Пловдив/. Двубоят е идната събота, 23-ти април, от 17 ч. на Градския стадион в Карнобат.

Във временното подреждане „Карнобат“ заема 11-а позиция с актив от 36 т.

ОФК „КАРНОБАТ“: Христиан Славов, Ясен Тузаков, Трендафил Момчилов, Пламен Димитров, Добромир Иванов, Димитър Петров, Иван Макриев, Стойко Колев, Яни Николов, Петър Колев, Александър Георгиев /Георги Тузаков, Марин Маринов, Георги Калоянов/