Емполи излъга Верона (видео)

Отборът на Емполи постигна важна победа над Верона с 1:0 у дома в битката за оцеляване в Серия А. Бившият тим на Николай Михайлов върви последен в класирането с 22 точки и на практика вече е с един крак в Серия Б, а до края на сезона остават 4 кръга.

Гостите от Верона започнаха активно срещата и създадоха първата опасност в 15-ата минута, когато Джампаоло Пацини отправи удар с глава към пазената от Алберто Пелаготи врата. Две минути по-късно Мануел Пучарели от домакините излезе очи в очи със стража на Верона Пиерлуиджи Голини, но не успя да го преодолее. Малко преди почивката Голини отново спаси своя тим от попадение, но в 50-ата минута беше безпомощен след комбинация между Сапонара и Макароне, завършила с попадение на последния.