Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Спортинг Хихон изплува след обрат срещу Севиля (видео)

Отборът на Спортинг Хихон се измъкна от зоната на изпадащите след драматична победа с 2:1 над гостуващия Севиля в двубой от 34-ия кръг на испанското първенство, игран на мокрия терен на "Ел Молинон". Висенте Ибора изведе напред краля на Лига Европа в осмата минута, но автогол на Гжегож Криховяк (22) и попадение на Исма Лопес (90) дадоха ценни три точки на домакините. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" окончателно отпаднаха от борбата за място сред първите четири тима.

В осмата минута Фернандо Йоренте нахлу по крилото, топката достигна щастливо до Ибора, който вкара от въздуха за 0:1. В 22-ата андалуският тим се оголо много сериозно и астурианци контраатакуваха петима срещу трима. Въпреки това се намери футболист на севилци да забие топката в собствената си врата. Джони Родригес центрира фалцово и Криховяк нямаше късмет и си отбеляза автогол. В 39-ата минута Йевхен Коноплянка набързо пропусна две идеални положения. В първия случай Иван Куеяр се намеси, а при добавката украинецът стреля близо до гредата, но извън целта. Полувремето завърши с контузия за Адил Рами.

В 50-ата Антонио Санабрия беше сам в малкото наказателното поле, ала стреля покрай гредата. Минута по-късно отново бившият футболист на Барселона пропиля златен шанс, след като прехвърли Серхио Рико, а топката не намери очертанията на вратата. В 64-ата Пичу Куеяр отчая Йоренте в директна битка очи в очи. В 84-ата Спортинг можеше да вкара втори гол, но Даниел Нди не беше хладнокръвен. Две минути по-късно Коноплянка шутира неточно. В 91-ата минута шутът на Рашид се превърна в подаване за Исма Лопес, който хвърли в екстаз публиката на "Ел Молинон".

Тимът на Унай Емери ще хвърли своите сили в Лига Европа, както и на финала за Купата на краля. На хихонци в събота им предстои схватка с Барселона на "Камп Ноу".

Снимка: "Марка"