Интер се сбогува с ШЛ (видео)

Италианският гранд Интер окончателно се сбогува с надеждите си да успее да се пребори за третото място в Серия "А" през този сезон и да се завърне в Шампионската лига. "Нерадзурите" отстъпиха с 0:1 на Дженоа в гостуването си на "Луиджи Ферарис" от 34-ия кръг в калчото и останаха с актив от 61 точки на четвърто място. Третият Рома спечели в последните секунди с два гола на Франческо Тоти и вече има седем точки преднина четири кръга преди края.

"Нерадзурите" могат да съжаляват, че пропуснаха своите положения в Генуа през първата част и в началото на второто полувреме. Домакините също имаха своите положение, но Самир Ханданович спаси. В 77-ата минута след центриране на корнер два пъти играчите на "грифоните" играха с глава, след което Себастиан Де Майо отблизо прати топката в мрежата.

Той донесе 12-а победа на своя тим и общо трета в последните четири мача в първенството през този сезон. Дженоа се изкачи на 10 място след втората победа над грандовете от Милано пред своите тифози с 1:0.