Юве разпиля Лацио и подготви празненствата (видео)

Шампионът Ювентус продължава да мачка в Серия "А". Старата госпожа разби с 3:0 Лацио в мач от 34-ия кръг от първенството на "Ювентус Стейдиъм" и отново дръпна с девет точки пред Наполи. Това означава, че има реален шанс "бианконерите" да станат шампиони още през този уикенд, ако победят във Флоренция, а Наполи не спечели на "Олимпико" срещу Рома.

Голмайсторите на тима Марио Манджукич и Пауло Дибала донесоха победата. Хърватинът откри резултата в 39-ата минута. Попадението бе негово девето за този сезон в калчото, а през втората част аржентинската звезда с две бързи попадения довърши "орлите", които в 48-ата минута останаха с човек по-малко. Парис бе изгонен за втори жълт картон след фаул срещу Дибала, а три минути по-късно шампионите получиха право да изпълнят дузпа, която Дибала реализира за 2:0. В 64-ата минута талантът вкара и своя 16-и гол в калчото, но нямаше шанс да реализира хеттрик, след като бе заменен от Симоне Дзадза.

Юве продължи феноменалната си серия от 24 победи в последните 25 мача, в която имат само едно равенство. "Бианконерите" спечелиха 70 от възможни 72 точки и напълно заслужено ще станат за пети пореден път шампион на Италия.

"Орлите" останаха без победа над Юве от 2003 година, като в този период от 23 мача имат 17 поражения и шест равенства. Ювентус вече има 82 точки, докато римляните останаха с 48.