Несебър се класира за финала на Купата на АФЛ след страхотна драма

Отборът на ОФК Несебър се класира за финала на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след драматичен успех, постигнат след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора завършиха наравно 4:4, като отборът на Септември доигра двубоя с десет души след червен картон на Александър Манолов. “Делфините” се наложиха с 5:3 след изпълнение на наказателните удари.

Двата отбора изиграха много открит двубой на спортния комплекс “Коматево”. В състава на Септември личаха имената на десет юноши, докато “делфините” излязоха за двубоя с най-добрия си състав.

Играчите на Несебър можеха да открият резултата в началото на двубоя, но Трайо Грозев пропусна да отбележи от бялата точка. Малко след това обаче Септември откри резултата след добра атака, а в автор на попадението се превърна Захари Янков – 0:1. “Делфините” постепенно се посъвзеха и започнаха да атакуват по-опасно. При едно от нападенията им, главният рефер Рюсютем Карагерен отсъди нова дузпа в полза на гостите. Този път Трайо Грозев не сгреши и изравни резултата. Малко след това Цветомир Цонков намери с пас Грозев, който с хубав удар бе точен за 2:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката.

Втората част продължи с открит футбол. Софийският тим успя да изравни резултата след попадение на Меледже Омнебес – 2:2. Малко след това несебърлии спечелиха фаул, който бе изпълнен добре от Николай Костов, а топката с помощта и на вятъра попадна в мрежата на Септември – 3:2. Симеон Баев изведе с хубав пас Трайо Грозев, а таранът с хубав удар оформи своя хеттрик в двубоя и покачи на 4:2. Няколко минути след това Александър Манолов от състава на Септември получи червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко. Това сякаш мотивира още повече софиянци, които организираха няколко опасни атаки. Антонио Павлов намали на 4:3, а малко по-късно отново Павлов се разписа за 4:4. При този резултат приключи редовното време на двубоя.

Двата отбора преминаха към изпълнението на дузпи, където несебърлии показаха по-здрави нерви и спечелиха с 5:3. Антонио Павлов и Меледже Омнебес пропуснаха от бялата точка за Септември и по този начин изпратиха ОФК Несебър на финала в турнира. Там несебърлии ще се изправят срещу състава на Черноморец (Балчик), който по-рано днес елиминира Партизан (Червен бряг) в другия полуфинал.