Каръл изведе Уест Хам до нов домакински успех (видео)

Уест Хам продължи с отличното си представяне на "Ъптън Парк". Отборът на Славен Билич спечели с 3:1 домакинството си на Уотфорд и има големи шансове за класиране в евротурнирите. "Чуковете" са шести, на четири точки зад четвъртия Арсенал.

Уест Хам подобри клубния си рекорд, след като записа 15-и пореден домакински мач в първенството без загуба. Тимът има две загуби на собствения си стадион, но те бяха в самото начало на сезона.

Още в 11-ата минута Анди Каръл откри резултата. Английският нападател се възползва от центриране на Пайе и от воле прати топката в мрежата. За Каръл това бе девети гол в шампионата за този сезон и шести в последните шест мача. Уест Хам доминираше през първото полувреме, но стигна до второ попадение чак в неговия край, когато Марк Нобъл от дузпа направи 2:0.

След почивката Уотфорд заигра малко по-добре и можеше да намари, но Абди направи сериозен пропуск. Малко по-късно интригата приключи, тъй като именно Абди направи нарушение в наказателното поле и съдията отсъди втора дузпа, която отново Нобъл реализира. Себастиан Прьодъл върна едно попадение в 64-ата минута, а в края можеше да изнерви феновете на домакините. Влезлият като резерва Трой Дийни пропусна да върне тима си в мача, след като не успя да реализира дузпа. В самия край Уотфорд остана с човек по-малко, след като Амрабат получи втори жълт картон.