39-годишният Тоти спаси Рома по невероятен начин (видео)

Отборът на Рома направи невероятен обрат срещу Торино и спечели мача между двата тима с 3:2 на "Олимпико" в Рим. "Вълците" губеха двубоя от междинния 34-и кръг на Серия "А" с 1:2 до 86-ата минута, но тогава на терена се промени капитанът и символ на "джалоросите" Франческо Тоти. Само секунди след влизането си в игра 39-годишният нападател изравни резултата, а минута по-късно "десетката" на Рома донесе победата на клуба на сърцето си с точно изпълнена дузпа. Така Тоти постави рекорд за този сезон за най-бързо реализирано попадение след включване от пейката. Освен това ветеранът за първи път от октомври 2014 година вкарва гол в два поредни мача. Преди броени дни той спаси Рома от поражение срещу Аталанта в Бергамо. Тогава Тоти отново бе резерва и малко след появата си в игра вкара гол за 3:3, какъвто бе и крайният резултат в срещата.

Гръцкият защитник Костас Манолас отбеляза другия гол за Рома тази вечер - в 66-ата минута. Преди това именно Манолас бе виновен за дузпата, с която Андреа Белоти откри резултата в полза на гостите в 35-ата минута. В 80-ата минута Хосеф Мартинес направи резултата 1:2 и играчите на Торино изглеждаха много близо до победата, но в крайна сметка си тръгват от Вечния град без нито една точка.

Хосеф Мартинес направи сериозен пропуск за Торино през първата част, а малко след това Раджа Наинголан не успя да изведе домакините напред в резултата. В 31-ата минута Андреа Белоти уцели греда с мощен далечен шут, а в 34-ата минута "биковете" получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Костас Манолас срещу Белоти. Потърпевшият реализира дузпата и гостите поведоха с 1:0 насред Рим.

В края на първата част и в началото на втората домакините имаха претенции за неотсъдени дузпи за игра с ръка на футболисти на Торино в наказателното поле. Тези претенции не изглеждаха лишени от основания, но реферите бяха на друго мнение.

През второто полувреме "вълците" изравниха резултата. В 66-ата минута Диего Пероти центрира от ъглов удар и Манолас с глава изпрати топката в мрежата зад Даниеле Падели.

В 80-ата минута обаче Мартинес попари "Олимпико". Той не пропусна да се възползва от пас на Бруно Перес и върна аванса на Торино от един гол в резултата с удар на празна врата отблизо, а до края оставаше съвсем малко време.

Всичко обаче се промени в 86-ата минута, когато Тоти влезе в игра на мястото на друг ветеран - халфа Сейду Кейта. Буквално секунди по-късно Тоти бе точен за 2:2. Миралем Пянич центрира от фаул, Манолас леко отклони топката с глава, а Тоти показа хищнически инстинкт, протегна крак и насочи кълбото в мрежата.

В 87-ата минута Никола Максимович игра с ръка в наказателното поле на гостите и Тоти реализира отсъдената, може би малко пресилено, дузпа, превръщайки се в герой на мача.

След тази драматична победа Рома заема трето място в класирането с 68 точки. Вторият Наполи е със 73, а в края на седмицата "вълците" приемат тима от Неапол на "Олимпико". Четвъртият Интер е с 61 точки след поражението си от Дженоа с 0:1 тази вечер. Торино пък е 11-и с 42 точки.