Звярът се завърна със здрави юмруци - 8:0 (видео+галерия)

Детронираният крал на Европа Барселона се събуди и разкъса със зъби Депортиво Ла Коруня за крайното 8:0 в мач от междинния 34-и кръг на Примера, игран на "Риасор". Луис Суарес наниза 4 гола (11, 24, 53 и 64), закръгляйки своята шампионатна сметка на 30 попадения. Иван Ракитич (47), Лионел Меси (73), Марк Бартра (79) и Неймар (81) се присъединиха голово към пищното шоу. Тимът на Луис Енрике прекъсна серия от три поредни загуби в Ла Лига и ще продължи да води в класирането поне до уикенда.

Даниел Алвеш се завърна в стартовия състав, а Марк Бартра зае мястото на наказания Жерард Пике. При останалите деветима футболисти нямаше изненада, като отпред блестяха имената на Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Виктор Санчес избра система 4-3-1-2, разчитайки в атака на Лукас Перес и Ориол Риера, подкрепяни от ветерана Кани.

Депортиво - Барселона - 0:8 Срещата започна с поделено надмощие. Първият голов шанс се откри пред Суарес в седмата минута: капитанът Андрес Иниеста подаде в наказателното поле и уругваецът стреля моментално със завъртане, пращайки топката покрай близката греда. В 11-ата каталунците организираха скоростна акция, минала през Неймар и Суарес и завършена от Меси, който стреля в ръцете на Ману Фернандес - корнер. След центрирането от ъгловия удар номер 9 на Барса се пребори спорно със Сидней и реализира от два метра с удар от въздуха. Ситуацията остана дискусионна поради съмнения за нарушение в атака.

Депортиво - Барселона В 14-ата Суарес падна в наказателното поле след контакт с Лауре - сигнал от рефера не последва. В 16-ата топката беше изритана напред към Неймар, който подаде на дъгата към Меси, а аржентинецът предпочете да стреля и беше блокиран. В рамките само на една минута домакините изпуснаха две кристални голови възможности. В 18-ата Лукас Перес изведе брилянтно Селсо Борхес, който от шест метра не можа да насочи добре от въздуха и топката попадна в ръцете на Клаудио Браво. В 19-ата отново Борхес се озова очи в очи с чилийския страж, този път си спря топката на пет метра от голлинията, ала не намери път към мрежата, а секунди по-късно Риера шутира над гредата.

Депортиво - Барселона - 0:8 Момчетата на Луис Енрике удариха за втори път в 24-ата минута. Лео Меси блесна с великолепно подаване, останало неразгадано от защитниците в бяло и синьо. Суарес беше изведен сам срещу вратаря и голмайсторски насочи в мрежата - 0:2. В 34-ата Иниеста видя устремения Алвеш, който центрира успоредно на голлинията към непокрития Суарес. Лучо не уцели добре топката и направи голям пропуск от едва пет метра.

Депортиво - Барселона - 0:8 Втората част започна с трети гол във вратата на Ману. В 47-ата минута Суарес умно задържа топката в наказателното поле, изчака включването на Иван Ракитич, прехвърли топката на втората греда и хърватинът се разписа от въздуха - 0:3. Шест минути по-късно Меси даде своята втора асистенция в двубоя, а точен отново беше Суарес.

Депортиво - Барселона - 0:8 Четвъртият гол успокои още повече срещата. Луис Енрике даде почивка на Иниеста, а малко по-късно извади и Жорди Алба и Серхио Бускетс. В 60-ата минута Лукас Перес овладя топката на гърди и отправи мощен шут, но в ръцете на заелия добра позиция Браво. Четири минути по-късно Лео изведе Неймар, който пусна успореден на голлинията пас към Суарес, а уругваецът вкара с добавка, след като първият му удар срещна тялото на бранител.

Депортиво - Барселона - 0:8 В 73-ата дойде ред и на Меси да отбележи попадение. Суарес намери аржентинеца на дузпата, вратаря не беше заел добра позиция, а номер 10 вкара с лекота за 0:6. В 79-ата централният бранител Бартра реши да разкъса изцяло защитата на съперника и вместо да подава, игра сам докрай, нахлу в наказателното поле и вкара по диагонала. По-малко от 120 секунди по-късно хуленият в последните дни Неймар също записа името си сред голмайсторите. Бразилецът вкара осмия гол след подаване на Суарес и техничен финт срещу вратаря - 0:8. До края гостите от "Камп Ноу" изпуснаха още положения.

Депортиво - Барселона - 0:8 Барса дърпа временно с три точки пред Атлетико Мадрид и с четири пред Реал Мадрид, които играят по-късно тази вечер. Суарес вече е само на гол от Кристиано Роналдо при реализаторите и общо 49 във всички турнири и стана първият футболист в Примера с 4 гола и 3 асистенции в един двубой. Настроението в съблекалнята на Барселона определено ще е по-различно в сравнение с това в последните седмици.