Валенсия направи лъвски скок със засилката от "Камп Ноу" (видео)

Три дни след престижния успех на "Камп Ноу" тимът на Валенсия отнесе Ейбар с 4:0 у дома и успя да задмине цели три съперника и да се изкачи до осма позиция в Ла Лига, а до края остават четири кръга. Това е важно, защото в края отборът може да се окаже печеливш от евентуална въртележка и да получи правото да играе в Лига Европа. Феноменален мач направи Пако Алкасер, който още до почивката наниза хеттрик и накара "Местайя" да зарови дълбоко в паметта си срамните резултати под ръководството на Гари Невил.

В 9-ата минута Даниел Парехо беше повален точно преди да вкара, за което реферът отсъди дузпа. Вратарят Асиер Риесго успя да парира удара на Алкасер, но при добавката испанският нападател беше точен за 1:0. В 27-ата минута той щеше да скъса мрежата след ювелирно включване на Жоао Кансело, а в 40-ата минута направи 3:0 на празна врата след асистенция на неуморимия днес Родриго Морено.

Две минути по-късно гостите от Ейбар пропуснаха да се върнат в срещата, след като Такаши Инуи шутира в аут от много добра ситуация.

В 56-ата минута включване на Кансело позволи на Родриго Морено да го изведе сам срещу вратаря за 4:0, с което Валенсия си свърши работата и до края двубоят се доиграваше.

Ейбар е само на 2 точки зад "прилепите", но едва ли ще има сили за нещо повече.