Дортмунд смаза Херта - ще има ново Класико в Германия (видео)

Двата най-силни отбора в Германия Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) ще играят на финала за купата на страната на 21 май. След като във вторник баварците елиминираха Вердер (Бремен) с 2:0, тази вечер успех записаха и "жълто-черните" - 3:0 срещу Херта (Берлин) насред арената на финала - "Олимпиащадион". Гонсало Кастро (20'), Марко Ройс (75') и Хенрих Мхитарян (83') донесоха победата за селекцията на Томас Тухел.

Щастлив от триумфа на Дортмунд ще се окаже и някой друг клуб в края на сезона, защото по този начин седмият в Бундеслигата ще получи правото да участва в Лига Европа, тъй като Борусия и Байерн ще играят в Шампионската лига. Така се отваря една допълнителна квота, а битката за нея ще е голяма.

Иначе вестфалци смазаха Херта и трите попадения са най-малкото, с което столичани се измъкнаха. Адриан Рамос поведе атаката на гостите във втори пореден мач след травмата на Пиер-Емерик Обамеянг, а Илкай Гюндоган седна на пейката, за да се появи по-късно в игра.

Футболистите в жълто-черно заредиха атака след атака и в 20-ата минута Кастро вкара за 1:0. Домакините обаче имаха претенции, тъй като при атаката за попадението Мхитарян игра с ръка, но според арбитъра това е било неволно. До почивката авансът на Борусия можеше да набъбне до 3:0, но пропуски на Марсел Шмелцер и Матс Хумелс запазиха интригата.

Играчите на "Старата дама" стигнаха до първата си опасност чак в 45-ата минута и тя не беше безобидна, но Йенс Хегелер не съумя да реализира.

През втората част не се промени нищо, като дортмундци се скъсаха да пропускат. Те можеха да платят скъпо за това в 64-ата минута, когато няколко сантиметра не достигнаха на Саломон Калу да изравни.

След това обаче всичко си дойде на мястото и в 75-ата минута Ройс беше безпощаден след пас на Шинджи Кагава - 2:0. Малко след това Гюндоган удари греда, а в 83-ата минута Мики оформи крайното 3:0 на празна врата.

Това ще е трети сблъсък между Борусия и Байерн за сезона. Досега в шампионата мюнхенци записаха една победа с 5:1, а втората среща на "Сигнал Идуна Парк" завърши 0:0.

ХЕРТА - БОРУСИЯ (Д) 0:3
0:1 Кастро (20)