Пеев изпусна дузпа срещу Зенит и Амкар загуби полуфинала (видео)

Амкар на Георги Пеев и Петър Занев загуби с 4:5 след дузпи от Зенит в полуфинал от турнира за Купата на Русия. Българският полузащитник пропусна един от 11-метровите удари, а освен него неточни бяха още двама футболисти на домакините. Така на финала на 2 май питерци ще спорят с ЦСКА (Москва).

В редовните 90 минути двата тима си размениха по едно попадение, а в продълженията не се стигна до голове. Тъмнокожият Брайън Идову изведе Амкар напред в 19-ата минута, а четири минути преди почивката Хави Гарсия изравни с глава след центриране на Хълк от корнер.

Пеев, който наскоро навърши 37 години, се появи в игра чак в 67-ата минута, тъй като досега лекуваше контузия. В оставащите около 20 минути до края на редовното време той пропусна три добри възможности. Занев пък изкара всичките 120 минути и получи жълт картон.

Само преди десетина дни Зенит се наложи в Перм с 2:0 за първенство, но днес задачата се оказа доста по-тежка.

На вратата на гостите днес беше резервният вратар Михаил Кержаков, но секунди преди дузпите Андре Вилаш-Боаш вкара титуляра Юрий Лодигин и този му ход се окача печеливш, защото руският национал не допусна гол при три от последвалите изстрели от бялата точка. Георги Пеев стреля в аут при първия, а по-късно пропуски направиха още съотборниците му Алихан Шаваев и Николай Зайцев. За Зенит неточни бяха Есекиел Гарай и Артьом Дзюба. Попадение от дузпа реализира вратарят на Амкар Александър Селихов, но последната дума имаше Хави Гарсия, след чийто точен шут участникът в Шампионската лига си гарантира участие във финала.

АМКАР - ЗЕНИТ 4:5 след дузпи (1:1 в ред. време)

1:0 Брайън Идову (19)
1:1 Хави Гарсия (41)