Левски с голяма крачка към решителния мач за Младежката шампионска лига (видео)

Левски се наложи с 3:0 (1:0) над Черно море (Варна) в първа среща от полуфиналите на турнира за Купата на БФС за юноши (старша възраст, родени 1998 г). Два гола за сините вкара Божидар Божилов, а едно попадение добави Георги Янев 12 минути преди края.

Първото полувреме беше по-добро откъм футболни достойнства, имаше и повече периоди с динамика в играта и първите две чисти положения в мача бяха за варненци. Първо Слави Сталев влезе от дясно и опита удар с обратен фалц, но вратарят Димитър Шейтанов спаси майсторски с една ръка. Малко по-късно капитанът на варненци Валентин Йосков излезе от ляво по диагонала след подаване на крилото, но ударът му по земя отново беше спасен от стража на сините. Домакините също отговориха с няколко добри атаки, а в 33-ата минута стигнаха и до първия гол. Капитанът Алекс Боримиров проби от ляво и пусна чудесен пас по земя към нахлуващия Божидар Божилов, за когото не остана нищо друго освен да насочи топката в мрежата. Божилов вкара и за 2:0 почти веднага след началото на второто полувреме, засичайки подаване от дясно на Атанас Василев. Крайното 3:0 фиксира Георги Янев малко преди края на мача с удар от границите на наказателното поле. И преди гола левскарите имаха шанс да вкарат, но не се разбраха Станислав Иванов и Божилов.

Другата полуфинална двойка противопоставя по-късно днес Лудогорец (Разград) и Литекс (Ловеч). Победителят в турнира за Купата на БФС в тази възраст получава правото да играе в Младежката шампионска лига на УЕФА на есен.