Реал стигна кота "100" и продължава гонитбата с Барса и Атлетико (видео)

Реал Мадрид победи Виляреал с класическото 3:0 в среща от 34-ия кръг на Примера дивисион. Головете вкараха Карим Бензема с глава в 41-ата минута, Лукас Васкес в 69-ата и Лука Модрич в 76-ата. Това беше 8-и пореден шампионатен успех за кралския клуб - серия, започнала след поражението с 0:1 от Атлетико Мадрид на "Сантиаго Бернабеу". Тимът на Зинедин Зидан последва "дюшекчиите" и Барселона, които също спечелиха мачовете си днес, и отново се доближи само на точка след тях в битката за титлата.

С изразителния резултат Реал събра общо 101 гола от началото на първенството и пръв мина кота "100". Барселона има 96 след разгромното 8:0 срещу Депортиво Ла Коруня.

Виляреал остана на 4-ата позиция и запази преднината си от 6 точки пред Атлетик Билбао в борбата участие в Шампионската лига през следващия сезон. През демекври "жълтата подводница" се наложи над "белите" с 1:0 на своя "Ел Мадригал", но в Мадрид може да се похвали само с 4 равенства от 16 мача.

Гарет Бейл беше големият отсъстващ в състава на Реал. Уелсецът има мускулна травма и вместо него като титуляр започна Лукас Васкес, който действаше в предни позиции, заедно с Кристиано Роналдо и Карим Бензема. Даниел Карвахал също е контузен и в негово отсъствие десен бек бе Данило. В сърцето на отбраната си партнираха Серхио Рамос и Рафаел Варан, а Пепе получи почивка. Иско и Хамес Родригес бяха оставени сред резерите.

Виляреал загуби последния си мач в Примера от Райо Валекано и умората започва да си казва думата след изтощителните битки в Лига Европа. Наставникът Марселино Гарсия Торал заложи на двама нападатели в лицето на Адриан Лопес и намиращия се в блестяща форма Седрик Бакамбю.
Гостите демонстрираха самочувствие в началните минути и уверено задържаха топката. Първия удар към вратата на Серхио Асенхо отправи Бензема след пас на Лука Модрич, но стражът на Виляреал внимаваше. "Лос бланкос" постепенно вдигнаха темпото, защото знаеха за разгромния успех на Барса с 8:0 на "Риасор", както и за гола на Атлетико в Билбао. В 21-ата минута Данило спечели нарушение на добра позиция пред наказателното поле, но ударът на Кристиано попадна в стената.

В средата на полувремето домакините все още не бяха създали чисто голово положение, а Виляреал продължаваше да доказва защото има втората най-добра защита в Примера, след тази на Атлетико. В 33-ата минута Лукас Васкес стреля след подаване на Модрич, но топката излезе в аут. Малко след това Ерик Байли, който направи невероятен мач, пресече центриране към Кристиано. Натискът на домакините все пак доведе до гол в 41-ата минута. Тогава Роналдо се освободи по левия фланг с красив финт и центрира, Асенхо изби, но топката стана лесна за Бензема, който с глава я насочи в опразнената врата.
В края на първата част съперниците си размениха по една опасна атака. Първо домакините организираха бърза контра, но последният пас беше неточен, а след това Денис Суарес напредна опасно и принуди Кейлор Навас да избива шута му. Пред халфа на Виляреал обаче имаше и възможност да подаде намиращия се на много добра позиция Бакамбю.

След почивката Реал отново имаше превъзходство и успя да направи победата си по-убедителна. В 51-ата минута Модрич беше близо до гола, но малко не му стигна, за да намери далечния ъгъл на вратата. Марсело стана по-активен и включванията му в предни позиции създадоха доста главоболиния на бранителите в жълто. Резултатът се запази до 69-ата минута, когато Лукас Васкес зарадва "Бернабеу" с майсторско попадение. Той направи двойно подаване с Бензема и след това с плътен удар завари неподготвен Асенхо.
Всичко приключи в 76-ата минута с гола на Модрич, за който голяма заслуга има Данило. Бразилецът проби отдясно и с ювелирно центриране намери съотборника си, а неговият удар не остави шансове на Серхио Асенхо.

През уикенда Реал гостува на Райо Валекано на "Вайекас" в търсене на задължителни три точки и в същото време ще се надява на грешни стъпки на конкурентите си.