Убийствена защита донесе нов успех на Атланта

Тимът на Атланта Хоукс поведе с 2-0 победи в серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация срещу Бостън, след като в мач номер две се наложи у дома с 89:72. Домакините започнаха мача по най-добрия възможен начин и взеха аванс от 17 точки след първата четвърт, който се запази до края на срещата.

Кайл Корвър вкара 4 тройки в началните минути и завърши като най-резултатен в двубоя със 17 точки. Толкова прибави и съотборникът му Ал Хорфърд, а Джеф Тийг реализира 13 точки.

За Бостън Айзeя Томас вкара 16 точки, а Амир Джонсън добави 14. Освен второто поредно поражение, отборът на Селтикс записа и антирекорд в клубната история за най-малко точки в рамките на една част, след като реализира едва 7 в първата четвърт.

Това е и най-слабо резултатната първа част за който и да е тим, откакто 24-те секунди за атака бяха въведени в НБА през 1954 година. Междувременно Хоукс поставиха плейофен рекорд на отбора по чадъри, след като блокираха общо 15 стрелби.