Спърс без проблеми за 2-0 срещу Мемфис (видео)

Пати Милс вкара 16 точки, Кауай Ленърд добави 13, а Сан Антонио не бе в ролята на изоставащ нито за момент при убедителната победа с 94:68 срещу Мемфис Гризлис в първия кръг от плейофите на Запад. Така “шпорите” вече имат аванс от 2-0, като не бяха особено затруднени от съперника си и в този двубой.

Грег Попович даде шанс за изява на целия си състав, разпределяйки равномерно минутите между общо тринадесет баскетболисти, като всеки един от тях успя да запише точки. ЛаМаркъс Олдридж игра силно - 10 точки, 8 борби и 4 чадъра за 26 минути, а Кевин Мартин и Ману Джинобили направиха добри включвания с 10 и 8 точки от пейката.

Гризлис записаха клубен антирекорд, реализирайки едва 11 точки в рамките на първата част, след като досегашното върхово “постижение” бе поставено в мач №1 с 13 точки за една четвърт.

Тимът от Тенеси не може да разчита на трайно контузените си лидери Майк Конли и Марк Гасол, а Зак Рандолф завърши със скромните 11 точки при стрелба от игра 5/17, овладя 12 борби, а пет от стрелбите му бяха блокирани. Тони Алън бе другият играч с двуцифрен точков актив - 12.

Рандолф е вкарал само 8 от общо 30 стрелби в първите два мача от серията, а Мемфис счупи предишния си “рекорд” за най-малко отбелязани точки в един мач, който отново бе срещу Сан Антонио (70), но от далечната 2004 година.

Спърс са спечелили всичките си шест срещи с този съперник от началото на редовния сезон, при това със средна разлика от 12 точки.

Мач №3 е в петък, когато серията се мести в Мемфис.