Питсбърг спечели в Ню Йорк и взе аванс срещу Рейнджърс

Отборът на Питсбърг постигна пълен обрат и победи с 3:1 като гост Ню Йорк Рейнджърс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Пингвините поведоха с един успех след мач номер три в серията, въпреки че на леда за домакините се завърна капитанът Райън Макдона, който пропусна първите две срещи поради контузия.

Рик Неш даде аванс на Рейнджърс след едва 39 секунди игра във втората третина, но Сидни Кросби изравни в края на частта при числено предимство за Пингвините. Мат Кълън преодоля Хенрик Лундквист след 4:16 минути игра в последната третина на срещата, а Крис Летанг сложи точка на спора в срещата с попадение на празна мрежа.

Мат Мъри спаси 16 удара на вратата на Пингвините, докато Лундквист отрази 28 шайби за Рейнджърс.

Ондрей Палат вкара гол 2:59 минути преди сирената за победа на Тампа Бей с 3:2 срещу Детройт, благодарение на което Светкавиците поведоха с 3:1 в серията срещу Червените криле. Бен Бишъп отрази 26 удара за победителите, а останалите голове бяха дело на Никита Кучеров при числено превъзходство.

Владимир Тарасенко вкара два гола във вратата на Чикаго, а Сейнт Луис спечели с 4:3 и поведе с 3:1 победи в серията срещу Черните ястреби. Тарасенко вкара първите два гола за Блус, а Джейдън Шуорц и Александър Стеен бяха точни в последната третина. Брайън Елиът пък спаси 42 шайби на вратата на Сейнт Луис.

Анахайм надви с 3:0 като гост Нешвил, след като загуби и двата си домакински мача в началото на плейофната серия. Джейми Макгин се разписа в първата третина, а Рикард Ракел и Крис Стюърт добавиха по един гол във втората част за първата плейофна победа на Анахайм. Фредрик Андерсен пък отрази 27 удара.