Велика "червена" вечер: ЦСКА и 16 000 армейци пренаписаха футболната история на България (видео+галерия)

Чудото е факт! Третодивизионният ЦСКА е първият финалист в турнира за купата на България! Това стана факт след нова "червена" победа с 2:0 над елитния Берое и след общ резултат 4:0 футболистите на Христо Янев елиминира по безапелационен начин прехваления тим на заралии.

Двата гола за безспорния голям успех, извоюван пред 16 000 червени запалянковци на стадион "Българска армия", вкараха Преслав Йорданов и Николай Цветков.

ЦСКА - Берое

Така ЦСКА пренаписа футболната история на България, след като стана първият третодивизионен тим, който ще играе финал за Купата и то след 9 поредни победи в този турнир.

Срещата започна с двуостри атаки, като първото положение бе пред домакинската врата. След 120 секунди игра Милисавлевич центрира към Исмаил Иса, който стреля от удобна позиция с глава, но Господинов спаси. Минута по-късно ЦСКА вече имаше гол преднина. След груба грешка в отбраната на заралии топката стигна до Самир Аясс. Халфът намери Преслав Йорданов, който без забавяне стреля фалцово с десния крак, като шутът му първо срещна левия страничен стълб, а след това влетя в мрежата на Пиргов.

В 7-ата минута Иса изскочи сам срещу вратаря, но реферите спряха головата атака на гостите с несъществуваща засада.

Постепенно играта се успокои и така бе до 41-ата минта, в която футболистите на Христо Янев нанесоха втори съкрушителен удар. Станислав Маламов надбяга игралия изключително колебливо през целия двубой национал на България Атанас Зехиров и центрира отлично към оставения непокрит на задната греда Николай Цветков, а той от своя страна вкара за 2:0.

Две минути след началния съдийски сигнал за втората част Берое отправи втория си точен удар в мача. Това стори резервата Том, който шутира от 25 метра, но право в ръцете на Господинов. Армейците отговориха подобаващо и секунди по-късно съвсем спокойно можеха да отбележат трето попадение, но Маламов не уцели вратата от 12-13 метра.

В 57-ата минута заралии имаха добра възможност да върнат един гол, но резервата Станислав Костов не успя да уцели вратата след удар с глава от 3-4 метра.

В 82-ата минута Борис Галчев можеше да затвърди армейския триумф, реализирайки гол почти от центъра на терена, но прехвърлящият му удар срещна напречната греда.

Именно това беше последната по-опасна ситуация в мача, който завърши с изненадващ, но напълно заслужен триумф на червения тим.

Утре ЦСКА ще разбере своя съперник за финала, където ще срещне крайния победител от двойката Литекс - Монтана.

ЦСКА - БЕРОЕ 2:0