„Мечките” размазаха Бор в сръбската лига

Софийските мечки размазаха съименниците си от Бор в първия кръг от редовния сезон на Южната дивизия на трета сръбска лига. Макар и със само 17 играчи в тимовия лист при 30 градуса жега нашите отбелязаха шест тъчдауна за победата с 41:6, която ги изведе първи в класирането и до голяма степен им гарантира домакинство в плейофите.

Капитанът Александър Кенанов поведе „мечките” към успеха с 55-ярдов рейд до ендзоната на Бор. Атанас Атанасов отбеляза тъчдаун по земя и добави един в защита след пресечен пас, а резервата Александър Мицов се разписа в последната четвърт. Куотърбекът Николай Георгиев бе отговорен за останалите два тъчдауна. Първо с 30-ярдов пас към Тодор Стаменов, а в началото на третата четвъртина и с 10-ярдов рейд по земя.

В другия мач от дивизията завърналите се след година отсъствие от Лигата Кралево победиха с 30:0 Смедерево. Именно Смедерево е следващият съперник на „мечките”, като мачът е насрочен за 15 май в София.

Регламентът тази година в сръбската лига предвижда мачове „всеки срещу всеки” в двете дивизии и плейофи „на кръст”, в които отборът с по-предно класиране в редовния сезн ще е домакин.