Бетис пречупи 10 от Лас Палмас (видео)

Отборът на Бетис надигра много трудно с 1:0 гостуващия Лас Палмас в среща от междинния 34-ия кръг на испанското първенство. Рики ван Волфсвинкел реализира единствения гол в 84-ата минута. Повече от полувреме гостите от Канарските острови играха с човек по-малко.

Андалусците започнаха по-добре, докато играта на "жълтите" се губеше в центъра на терена. Мачът пое в наглед предначертана посока след червения картон на Айтами в 42-ата минута. Бранинтелят получи два жълти картона и остави своите да се мъчат през втората част.

Хуан Мерино пусна целия си нападателен арсенал след почивката в търсене на гол. "Вердибланкос" не стигаха до достатъчно голови положения и срещата вървеше към нулево реми. В 84-ата испанският талант Даниел Себайос подаде към резервата Ван Волксвинкел и той се разписа с удар от 15 метра за крайното 1:0.

И двата тима са спокойни за оцеляването си и нямат шанс заевроучастие.

Снимка: "Марка"