Лаборал Куча стигна до Файнъл 4 след осемгодишно чакане (видео)

Лаборал Куча (Витория) е вторият отбор, осигурил си място във Файнъл 4 на Евролигата. Един от трите испански тима в четвъртфиналите се класира за последната четворка на най-силната надпревара на Стария континент, след като затвори серията си срещу Панатинайкос (Атина) в три мача, печелейки с 84:75 насред гръцката столица, за да бъде фиксиран резултат от 3-0 успеха.

Така баските се завръщат в заключителната фаза на Евролигата след осемгодишно прекъсване. Последното им участие датираше от сезон 2007/2008, когато домакин на проявата бе Мадрид, а под името ТАУ Керамика отборът загуби последователно в полуфинала и в малкия финал.

Играчите на Велимир Перасович бяха по-добри през първите две части и малко преди почивката имаха аванс от 10 точки, който обаче бе стопен наполовина за 42:37 след едно полувреме. Окрилени от фанатичните 18 хиляди фенове по трибуните, домакините хвърлиха всичко от себе си и през третата част заличиха изцяло изоставането си, за да дръпнат с точка - 54:55 след 30 минути.

ПАО задържа позицията си и в първите минути на последната част, но серия от 9-0 за гостите при резултат 58:59 окончателно сломи гръцката съпротива и в крайна сметка Лаборал Куча спечели с 84:75.

Дариъс Адамс поведе победителите с 24 точки, Майк Джеймс добави 20, а Давис Бертанс - 13.

За домакините Мирослав Радулица се отличи с 13, докато Елиът Уилямс и Джеймс Гист вкараха по 11.