Еспаньол и Селта взеха по точка (видео)

Отборите на Еспаньол и Селта направиха 1:1 в среща от междинния 34-и кръг на Ла Лига. Яго Аспас откри за галиския тим в 28-ата минута, а преотстъпеният от Реал Мадрид Марко Асенсио изравни в 39-ата. С точката тимът на Едуардо Берицо се изравни с петия Атлетик Билбао. Каталунците почти сигурно остават в елита и през новия сезон.

Първото полувреме на "Корнейя-Ел Прат" беше доста динамично и с немалко голови положения. В 28-ата минута Яго Аспас се възползва от лошо излизане на вратаря Пау Лопес и реализира за "небесносините". В 39-ата Марко Асенсио изравни с далечен удар. Още в седмата минута Абрахам Касанова пропусна сам срещу вратаря, в 35-ата отново той не беше точен. В 36-ата Ернан Перес направи непростим пропуск, след като шутира неточно сам срещу вратаря след отличен рейд на Жерард Морено.

В началото на втората част Абрахам стреля в Густаво Кабрал при много добри условия за гол. В 64-ата "папагалчетата" отново и отново изпуснаха, след като Рубен Дуарте не достави добра топка след прекрасна комбинативна атака. В 67-ата Пау Лопес спаси опасен шут на Яго Аспас. До края липсваха чисти голови ситуации.

Снимка: "Марка"