Мертенс изригна с хеттрик и Наполи прегази Болоня за рекордна победа (видео)

Отборът на Наполи разби с 6:0 като домакин Болоня в първия мач от междинния 34-и кръг на италианската Серия "А". По този начин тимът на Маурицио Сари съкрати аванса на лидера в класирането Ювентус на 6 точки. Наполи е със 73 точки на втората позиция и вече е с 8 точки аванс пред третия Рома преди мачовете в сряда. Болоня е на 14-о място с 37 точки.

Два гола за Наполи тази вечер реализира Маноло Габиадини (10, 35-дузпа), а с хеттрик се отличи белгийският нападател Дрис Мертенс (58, 80, 88). Минута преди края крайният резултат бе оформен от резервата Давид Лопес.

Домакините отново играха без аржентинската си машина за голове Гонсало Игуаин. Тази вечер той изтърпя наказанието си от три мача и в следващата среща на отбора, срещу Рома във Вечния град, ще е на линия. Отсъствието му обаче определено не се усети тази вечер.

Това е най-голямата победа на Наполи у дома в Серия "А" след октомври 1987 година, когато тимът разгромява със същия резултат Пескара.

В 10-ата минута Габиадини получи чудесен пас от Мертенс и с хладнокръвен удар отблизо изведе тима от Неапол напред в резултата. В 35-ата минута Габиадини направи резултата 2:0 с гол от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Кевин Констант срещу Хосе Кайехон.

Автор на третия гол в мача стана Мертенс в 58-ата минута, когато след негов удар вратарят на Болоня Антонио Миранте не се намеси по най-добрия възможен начин. Шоуто на Мертенс обаче едва започваше. В 80-ата минута белгиецът бе точен за 4:0 с удар отблизо, след като бе изведен в отлична голова позиция. Две минути преди края Мертенс оформи своя хеттрик с фантастичен гол, като опъна мрежата зад Миранте с мощен шут извън наказателното поле.

Шестото и последно попадение в срещата бе дело на Давид Лопес в 89-ата минута, след като той се озова очи в очи с Миранте и стражът трябваше отново да извади топката от мрежата.