Иван Петков: Много грешки и напрежение, но това е нормално

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) започна с победа 3:1 финалната серията за титлата срещу Левски. Ето какво заяви за BGvolleyball.com старши-треньорът на "жълто-сините" Иван Петков след края на мача в залата на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски".

"Можеше и по-бързо, ако съдим по резултата в четвъртия гейм. Тези мачове ще бъдат игра на нерви и в самата игра няма да има достойнства, каквито имаше пред редовния сезон. Ще доминират грешките, нервността, напрежението, но това е нормално, тъй като се решава шампиона. Сега е важното състезателките да се възстановят за утре и да покажат това, на което са способни. Вторият мач утре? Бъдете сигурни, че няма да се различава от днешния. Ще има грешки, грешки. Ще има и нервност, но това за мен е напълно нормално. Но видяхме, че и в Шампионската лига отбори, които сме свикнали да гледат да печелят, също показваха нервност. Така че нормално е да има толкова грешки, все пак мачовете от финалната фаза са по-различни от досегашните. Днешния рожденик (б.р. Иван Радичев, помощник-треньорът)? Честитим му празника, да е жив и здрав, и, дай Боже, заедно да постигнем много успехи".