Байерн на финал, арогантна симулация спечели дузпа за баварците (видео)

Отборът на Байерн (Мюнхен) се класира на финал за Купата на Германия след победа с 2:0 срещу Вердер (Бремен) в 1/2-финален мач, игран на "Алианц Арена". Томас Мюлер вкара две поапдения (30 и 71), като второто дойде от дузпа след цинична симулация на Артуро Видал. С успеха тимът на Джосеп Гуардиола продължава да мечтае за требъл.

Марио Гьотце намери място в халфовата линия на баварците, които се подредиха в система 4-1-4-1 с централен нападател Роберт Левандовски. Гостите от Бремен разчитаха в атака на доказания стрелец Клаудио Писаро.

Срещата започна спокойно и без опасни удари към двете врати. Хуан Бернат отправи нелош изстрел в деветата минута, след който топката излезе в корнер. В ответната акция Златко Юнузович не съумя да засече топката с глава след центриране отляво. Постепенно баварците наложиха своя ритъм на играта и обградиха вратата на гостите от "Везерщадион".

В 28-ата Кингсли Коман опита нестандартен удар, при който топката премина над гредата. Минута по-късно страничният рефер вдигна спорна засада на Писаро и си навлече гнева на голаджията. В 30-ата след изпълнение на корнер пазачът на Томас Мюлер се подхлъзна и стрелецът отбеляза с глава от десет метра - 1:0. В 39-ата Мануел Нойер не изрита добре топката напред и намери Самбу Ятабаре, който обаче не беше прецизен в опита да го прехвърли.

Втората част започна с традиционната постепенна игра на баварците. Бременци играеха смело и често поглеждаха към вратата на Нойер. В 57-ата Джилободжи сбърка и позволи много опасна контра по лявото крило, но Мюлер не беше точен при паса. В 60-ата сантиметри не достигнаха на Писаро да засече остро центриране отдясно.

В 62-ата топката попадна в мрежата на мюнхенци, но голът не беше зачетен. Дейвид Алаба си отбеляза автогол, прехвърляйки Нойер, но видимо беше фаулиран от Фин Бартелс. В 70-ата минута появилият се само три минути по-рано Артуро Видал откровено симулира и спечели дузпа за своите, свивайки крака без никакъв контакт, като разстоянието до противниковия крак беше видимо. Мюлер реализира дузпата за успокоителното 2:0. До края интрига нямаше, а чилийският халф за пореден път доказа, че знае как умишлено да заблуди съдиите, което обаче му носи много негативи в социалните мрежи.

Байерн - Вердер - 2:0
1:0 - Мюлер (30)
2:0 - Мюлер (71)

Байерн: Нойер; Лаам, Хави Мартинес, Алаба, Бернат (58 - Бенатия); Алонсо; Коман (67 - Видал), Мюлер, Гьотце (60 - Тиаго), Рибери; Левандовски
Вердер: Вийдвалд; Гебре Селасие, Вестергор, Джилободжи, Щернберг; Фритц (83 - Клайнхайзлер), Грилич; Ятабаре (74 - Йозтунали), Юнузович, Бартелс; Писаро (73 - Уджа)

Снимки: Getty Images/Guliver