Челси защити титлата си в юношеската ШЛ

Тимът на Челси защити титлата си в юношеската Шампионска лига, след като се наложи с 2:1 над Пари Сен Жермен във финалната среща, която по традиция се провежда на стадион “Коловрай” в швейцарския град Нион.

Защитникът на “сините” от Лондон Фикайо Томори откри резултата след само 10 минути игра. 18-годишният бранител вкара дебютното си попадение в надпреварата, с което англичаните поведоха с 1:0.

120 секунди по-късно парижани получиха златен шанс да изравнят, а Томори можеше да се превърне от герой в грешник. Именно той направи дузпа, която французите така и не успяха да превърнат в гол. Вратарят Брадли Колинс отрази удара от бялата точка на Жан-Кевин Аугустин и така лондончани задържаха крехкия си аванс.

ПСЖ все пак успя да изравни, след като Яку Мейте отбеляза след индивидуален пробив отдясно, завършил с бомбен шут и гол - 1:1. Радостта на френския тим обаче не трая дълго и само три минути по-късно Челси отново поведе, този път след попадение на Кейси Палмър, който се измъкна от опеката на защитата и прати топката в мрежата за 2:1.

Френските младоци се хвърлиха напред в оставащите близо 30 минути, но Колинс затвърди отличното си представяне и на няколко пъти спаси своите от сигурни голове, за да може Челси отново да триумфира с трофея.