Петър Петров шести в Гран При Мексико

Най-добрият български пилот по мотокрос Петър Петров трябваше да изтърпи митническите перипетии на мексиканските власти, които доставиха мотора му едва в събота сутринта, няколко часа преди първата свободна тренировка за Гран При Мексико - 6-ти кръг от Световния шампионат МХ2.

Петров, който кара за заводския отбор на Кавазаки му се наложи да стои близо два дни без машината си заради независещи от него и екипа му събития около транспортирането на мотора от предишното Гран При в Аржентина до Мексико.

Подобни проблеми се стовариха и на още осем от отборите, чийто състезателни мотори и техника бяха доставени в последния момент. Естествено, поради забавянето, настройките трябваше да бъдат правени в движение, но въпреки това Петров записа трето време в първата свободна тренировка , оставайки само на 0.02.777 мин. от лидера Джефри Херлингс.

В квалификацията за място българинът се класира шести, а в двата състезателни манша кара на сигурно и в първия финишира на 6-а позиция, а във втория 8-и. В крайното подреждане за кръга Петров се нареди шести, а със спечелените 28 точки от Мексико Петър Петров запази 5-ото място във временното класиране за Световния шампионат в клас МХ2, като вече е с 132 точки.

Трасето в мексиканския град Леон беше тежко, имайки предвид, че състезанията се проведоха на 1800 метра надморска височина и в сухия климатичен период на страната.

Безапелационен водач в генералното класиране е Джефри Херлингс. Холандецът спечели всички маншове от началото на сезона и е с пълен актив от 250 точки.

Следващият кръг от шампионата ще бъде на 1 май в Латвия, където се очаква да карат и другите двама наши сънародници Майкъл Иванов и Иван Петров. В завършилото Гран При Мексико участва само Петър Петров от родните пилоти.