Тези двама нападатели бележат много... и красиво (видео)

Топреализаторът на италианската Серия "Б" Джанлука Лападула не просто бележи голове, а го прави по впечатляващ начин и в решаващи моменти. 26-годишният нападател донесе победата на Пескара с 1:0 срещу гостуващия Чезена в мач между два тима, борещи се за влизане в Серия "А". Лападула реализира единственото попадение в двубоя в 77-ата минута, секунди след появата си в игра от пейката. Нападателят изпрати топката в противниковата мрежа с великолепно изпълнение на задна ножица и вече има 22 гола от началото на сезона, като нито един от тях не е от дузпа.

Президентът на Пескара Даниеле Себастиани разкри, че интересът от страна на други клубове към головата машина на "делфините" е много голям. Футболистът е в радара на Ювентус и Наполи, а изявите му са следени и от борещите се за титлата във Висшата лига Лестър и Тотнъм.

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов пък към момента е 23-и в голмайсторския списък с 9 попадения, показва статистиката.

Междувременно, прекрасен гол със задна ножица отбеляза и водачът в листата на голмайсторите в австралийското първенство. Бруно Форнароли реализира и двете попадения за своя тим Мелбърн Сити при победата с 2:0 срещу гостуващия Пърт Глори. 28-годишният уругвайски нападател първо бе точен в 40-ата минута, а след това оформи победата на отбора си в 76-ата минута. Вторият гол също бе блестящ - Форнароли изпрати топката в мрежата с отлично изпълнен фаул. Първото попадение на уругваеца обаче бе истинският шедьовър.

Форнароли вече има 25 гола в "А" Лигата този сезон, а с победата срещу Пърт Глори, Мелбърн Сити се класира за полуфиналната фаза на австралийския шампионат.