Хелга е първият носител на купата на България по баскетбол за аматьори

Отборът на Хелга спечели титлата от първия турнир за купа България по баскетбол за аматьори. На финала Хелга победи Спортист (Своге) с 80:66 точки. За победителите Симеон Ценов и Иван Тилев бяха най-резултатни съответно с 18 и със 17 точки, но Тилев добави и 13 борби за "дабъл-дабъл", което му донесе наградите за най-много овладени борби и MVP на турнира. Симеон Ценов взе наградата за реализатор номер 1, а Михаил Капитанов еднолично оглави класацията за най-много асистенции, като само във финалния мач направи 13. Георги Дангалаков и Иван Ценов също имаха безспорен принос за титлата, завършвайки с 12 и 9 точки. За отбора на Спортист играещият треньор Емил Горанов отбеляза 16 точки. Иван Иванов от Спортни таланти взе наградата за най-много отнети топки.

Отборът на Хелга спечели и право на участие във финалния турнир за определяне на националния шампион на БФБаскетбол, който ще се проведе от 9 до 12 юни в София.