Кливлънд поведе с 1-0 след 81 точки на Голямото си трио (видео)

Детройт Пистънс затрудниха доста Кливлънд Кавалиърс, но победата в мач №1 от първия кръг на плейофите на Изток бе за домакините от Охайо. Кавс бяха догонващи в резултата през голяма част от двубоя, но отлично изиграна последна четвърт им помогна да се поздравят с крайния успех със 106:101 и да поведат с 1-0.

Голямото трио на Кливлънд реализира общо 81 точки, като Кайри Ървинг вкара 31, ЛеБрон Джеймс записа „дабъл-дабъл” с 22 точки и 11 асистенции, а Лав последва примера му, но с 28 точки и 13 борби.

Воденият от Тайрон Лу тим съумя да превъзмогне изоставане от 7 точки рано през последната част, а три минути преди края гостите окончателно се пречупиха, след като Реджи Джаксън бе санкциониран с техническо нарушение за гневна тирада срещу един от реферите.

Кентавиъс Колдуел-Поуп завърши с 21 точки за Пистънс, докато Маркъс Морис добави 20, но 19 от тях дойдоха през първото полувреме, а през втората половина той не реализира нито веднъж от игра. Реджи Джаксън вкара 17 точки, а Андре Дръмънд постигна „дабъл-дабъл” с 13 точки и 11 борби.

Гостите от щата Мичиган изненадаха Кавс с изключителна успеваемост в стрелбата – 50.7%, като също така реализираха 15 тройки, но липсата на опит ги провали в края.

Мач №2 е в сряда в „Куикън Лоунс Арина” в Кливлънд.