Чехия срещу Франция на финала на "Фед Къп"

Четирикратният шампион Чехия и Франция се класираха за финала на турнира "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. Чехия надделя над Швейцария с 3:2 победи. В решаващия мач на двойки Каролина Плишкова и Луцие Храдецка победиха Мартина Хингис и Виктория Голубич с 6:2, 6:2 за 60 минути. В срещите на сингъл днес Каролина Плишкова даде аванс на Чехия след успех над Тимеа Бачински с 6:4, 6:2. Виктория Голубич обаче изравни, след като надделя над Барбора Стрицова с 3:6, 7:6 (6), 6:1. Чехия ще играе на финала в турнира за пети път в последните шест години.

Франция отстрани Холандия на полуфиналите с 3:2 победи. Каролин Гарсия и Кристина Младенович донесоха успеха на френския тим, след като спечелиха мача на двойки срещу Кики Бертенс и Рихел Хогенкамп с 4:6, 6:3, 6:3 за 1:50 час. Кики Бертенс победи Младенович със 7:5, 6:4 и даде аванс на холандките, но Каролин Гарсия изравни след успех над Аранча Рус с 6:3, 6:4. Франция се класира за финала в турнира за пръв път в последните 11 години. Френският тим е двукратен шампион, а през 2005 загуби на финала от Русия.

Отборите на Испания, САЩ, Германия и Беларус запазиха място в Световната група на турнира, след като спечелиха плейофните си срещи. Германия спечели с 4:1 срещу Румъния. В най-интересната среща шампионката от Откритото първенство на Австралия Анджелик Кербер разгроми номер 6 в световната ранглиста Симона Халеп с 6:2, 6:2 за 67 минути.

Четирикратният шампион Италия изпада от Световната група за пръв път от 18 години, след като загуби с 0:4 от Испания. Испанките се завръщат в елита след двегодишно отсъствие. Беларус спечели с 3:2 срещу Русия и така рускините изпадат от Световната група за пръв път от 18 години.

Срещи от полуфиналите на турнира "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени:

1-Чехия - Швейцария - 3:2
Франция - Холандия - 3:2