Монако се върна на второто място и вгорчи още повече живота на ОМ (видео)

Монако победи гостуващия Олимпик Марсилия с 2:1 в среща от 34-ия кръг на първенството на Франция. След успеха възпитаниците на Леонардо Жардим се завърнаха на второто място в класирането с 58 точки. Лидер е осигурилият си шампионската титла Пари Сен Жермен с 86 точки. Олимпик Марсилия заема 15-а позиция с 40 точки, като тимът вече в 10 поредни срещи от Лига 1 няма победа. За Монако пък това е първа победа след две поредни загуби в шампионата.

След нулево първо полувреме Бернардо Силва откри резултата в началото на втората част. Той се разписа в 47-ата минута с удар от границата на наказателното поле, след като получи отличен пас от Набил Дирар. Андреа Раджи удвои в 75-ата минута след асистенция на Фабиньо. Миши Батшуай беше точен за гостите в третата минута на добавеното време.