100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Етър с класика срещу Левски

Етър (Велико Търново) победи с класически резултат 3:0 у дома отбора на Левски-2007 в мач от 23-ия кръг на Северозападна "В" група.
 "Болярите" започнаха с гол от съблекалнята. В 1-ата минута Радослав Байчев центрира и Явор Генчев заби топката в мрежата за 1:0.

Последваха удари на Стефан Христов и Радо Байчев, но без гол. В 14-ата минута Стефан Христов излезе сам срещу вратаря на гостите  и стреля, но защитник изби топката от голлинията. Така се стигна до 25-ата минута, когато отново Христов бе в центъра на събитията. Нападателят центрира в наказателното поле и Станислав Иванов от гостите си вкара автогол.

Втората част започна отново с превес на домакините. В 59-ата минута Стефан Христов излезе за втори път сам срещу вратаря, но след удара му топката нацели страничния стълб. Минута по-късно Петър Димитров бе съборен в наказателното поле на Левски и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият Димитров  бе точен от бялата точка и направи резултата класически.

До края на мача не се стигна до нещо опасно пред нито една от двете врати.
 След този двубой "виолетовите" са втори с 64 точки, а лидер продължава да бъде отборът на Ботев (Враца) с 66 точки, след като победи Трявна на стадиона във Враца с 1:0.

В следващия кръг на 24-ти април (неделя) Етър гостува на Партизан (Червен бряг), а на 29-ти април (петък) е дългоочакваното дерби с Ботев (Враца)

Снимка: sport-vt.com