Арсенал сдаде и третото място, след като отново изпусна аванса си (видео)

Арсенал не съумя да си върне третото място, което вчера бе превзето от Манчестър Сити, след като записа изненадващо равенство - 1:1, с Кристъл Палас у дома. Селекцията на Арсен Венгер отново поведе, както и преди седмица срещу Уест Хам, след гол на Алексис Санчес в самия край на първата част. Арсенал обаче пак не успя да затвори мача и допусна изравнително попадение девет минути преди края, реализирано от Яник Боласие.

Още в първите минути гостите се дръпнаха в дълбока защита и Арсенал трудно успяваше да създаде голови опасности, въпреки че контролираше топката. До 43-ата минута стражът на Кристъл Палас Уейн Хенеси дори не трябваше да се намесва. Това се случи едва когато Алексис изведе Йозил добре, но германецът не успя да преодолее Хенеси, който спаси с крака. В самия край на първата част Арсенал успя да пробие отбраната на "орлите". Йединак загуби пред наказателното поле, след което Уелбек с много техничен пас прехвърли бранителите и сервира топката на главата на Санчес, който от своя страна прехвърли с глава Хенеси.

В 58-ата минута Йозил изпълни много добре пряк свободен удар, но сантиметри го разделиха от гола. В 63-ата минута в игра за Палас се появи бившият играч на Арсенал Емануел Адебайор, който бе бурно освиркан от феновете на "Емиратс". Последваха пропуски на Уелбек, който не успя отблизо да преодолее Хенеси, и Санчес, който стреля с глава встрани от вратата.

1/4 час преди края Бакари Сако засече на близката греда центриране от корнер, но Чех успя да избие. В 81-ата минута Боласие изравни след рязък удар по земя от около 22 метра. Чех не се намеси добре, позволявайки топката да влезе до близката му греда. В края Заха направи страхотен пробив отдясно, но точно когато трябваше да подаде на останалия сам Адебайор, Паулища изчисти.

Арсенал остава на четвърто място с 60 точки - колкото има и Манчестър Сити, но "гражданите" са с по-добра голова разлика. Кристъл Палас е 16-и.