Райо съсече Виляреал (видео)

Отборът на Райо Валекано надви с 2:1 амбициозния Виляреал в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Хави Гера (7) и Мику (81) вкараха за "пчеличките", а Адриан Лопес се разписа в 20-ата. С успеха тимът на Пако Хемес увеличи преднината си пред изпадащите. "Жълтите" на Марселино Гарсия Торал остават стабилно на четвъртото място.

Домакините вкараха в седмата минута. Мику шутира мощно, Алфонс Ареола изби, но Хави Гера добави в мрежата от малкото наказателно поле - 1:0. По-добрата игра на "жълтите" донесе изравнителен гол. Адриан Лопес реализира след пас от въздуха на Жонатан дос Сантос към втората греда.

През втората част двата тима не създадоха много голови положения. Мачът отиваше към равенство, но страхотно изпълнение с глава на Мику донесе победата за кастилци. В 81-ата минута Мику реализира със силен удар с глава от точката на дузпата.

Снимка: "Марка"