Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Атлетико се изравни с Барса след класика (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид спечели убедително с 3:0 срещу Гранада в мач от 33-ия кръг на Примера. Коке (15), Фернандо Торес (59) и Анхел Корея (83) отбелязаха за столичани. С успеха тимът на Диего Симеоне се израни по точки с Барселона, като каталунците имат по-добър показател в директните срещи и мач по-малко.

Първата много добра възможност за домакините дойде още във втората минута: Хуанфран центрира фалцово, Коке беше сам, но стреля неточно. Момчетата на Хосе Гонсалес контраатакуваха опасно и в седмата минута Мигел Лопеш върна назад, но Ян Облак внимаваше. В 15-ата "дюшекчиите" стигнаха до попадение. Ударът на Фернандо Торес беше блокиран, но топката попадна в Коке, който реализира с изстрел от 12 метра - 1:0. В 28-ата минута Рубен Рочина шутира опасно покрай далечната греда след скоростна акция на андалуския тим. Две минути по-късно Рочина, който е бивш футболист на Барселона, нямаше късмет и нацели лявата греда на Облак след хубав удар от 20 метра.

В началото на втората част Диего Симеоне реши да затвори центъра, включвайки Аугусто Фернандес вместо по-офанзивния Яник Ферейра Караско. В 59-ата минута Коке изведе брилянтно Торес, който технично копна топката сам срещу Андрес Фернандес - 2:0. "Рохибланкос" предвидливо убиха динамиката в мача и не допускаха своя съперник в близост до словенския вратар. Чоло Симеоне запази силите на важни играчи като Коке и Антоан Гризман. В 83-ата Анхел Корея оформи крайния резултат с техничен удар покрай вратаря - 3:0.

В сряда вечер Атлетико гостува на Атлетик Билбао в може би най-трудния си шампионатен мач до края на сезона.

Снимки: Getty Images/Guliver