Етър 64 и Свиленград взеха аванс в полуфиналните плейофи

Победителят от редовния сезон Етър 64 спечели с 28:18 (16:7) срещу гостуващия Шумен 98 в първи полуфинален плейоф на Държавното първенство по хандбал за жени. Домакините имаха превъзходство през цялата среща, но на практика решиха мача със серия от седем безответни попадения в последните осем минути на първото полувреме, след която се оттеглиха на почивка с преднина от 16:7. През втората част авансът на великотърновки стана двуцифрен, а в последните 20-ина минути старши треньорката Йонка Генчева пусна в игра девойките старша възраст. Най-резултатна за победителките с 6 гола беше Соня Богданова, а 5 пъти се разписа Антония Симеонова. За шуменки с 9 попадения се отличи Кръстина Сабо. В другия полуфинал Свиленград ПУ се наложи над шампиона Бъки с 29:27 като домакин и също поведе с 1:0 победи. Полуфиналните серии са във формат до 3 успеха от 5 срещи.