Тарханов: Имаме психологически проблем

Наставникът на Славия Александър Тарханов бе разочарован от загубата на неговия тим от Пирин с 1:2 в двубой от 29-ия кръг на "А" група. Специалистът смята, че отборът има психологически проблем, поради който съставът играе добре преди почивката и слабо през втората част. Тарханов мисли, че младостта на играчите не позволява да покажат по-зряла игра на моменти.

"Втори мач отбелязваме едно и също - добро първо полувреме и слабо второ. Младостта на играчите може би не позволява да показват зряла игра. Отборът смята в някаква степен, че третото място е осигурено, а виждате, че не е. Противниците ни като гост атакуват така - двама напред и другите назад. Ние не успяхме да спрем двамата на няколко пъти и така се получи резултатът. Има някакво напрежение в играчите и не правят това, което тренираме през седмицата. Готовността ни за Европа и възможностите са малко различни неща на този етап. Все пак ние се стараем да бъдем трети и ние няма да се откажем. Проблемът е повече психологически", каза Тарханов след мача.