Ресовия остана без медал, Лубе измъкна бронза от Шампионската лига (ВИДЕО)

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият полски тим Асеко Ресовия (Жешув) останаха без медал от финалната четворка на Шампионската лига при мъжете, на която са домакини в Краков. Момчетата на треньора Анджей Ковал допуснаха обрат и отстъпиха на италианския гранд Кучине Лубе (Чивитанова) с 2:3 (20:25, 27:25, 25:22, 22:25, 10:15) в малкия финал на турнира, игран този следобед в пред около 13 000 зрители в зала "Таурон Арена".

Така волейболистите на Ресовия, които миналата година играха на финала на най-престижния европейски клубен турнир и спечелиха среброто, сега не можаха да зарадват феновете поне с бронзовите медали и останаха на 4-о място. От друга страна от Лубе "счупиха каръка" от двата загубени малки финала през 2007 и 2009 година и спечелиха бронзовите отличия. Малко по-късно тази вечер е големия финал на Шампионската лига между настоящият носител на трофея - руският гранд Зенит (Казан), и воденият от Радостин Стойчев италиански тим Диатек (Тренто). Финалът ще бъде повторение на този през 2011 година, когато трентинци спечелиха 3-а си поредна титла след категорично 3:0 в Болцано.

Над всички за Ресовия бе звездата Бартош Курек със страхотните 25 точки (3 блока и 54% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха. Ники Пенчев пък влезе за малко като резерва в първия и третия гейм, като се отчете с един изпълнен сервис и 50% позитивно посрещане при две отигравания. Най-полезен за Лубе стана кубинецът Османи Хуанторена с 18 точки (2 аса, 57% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) за победата. Алесандро Фей, който игра цял мач на мястото на неубедително представилия се вчера сръбски ветеран и легенда Иван Милкович, добави още 16 точки (2 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака) за успеха.

АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ, ПОЛША) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА, ИТАЛИЯ) 2:3 (20:25, 27:25, 25:22, 22:25, 10:15)
РЕСОВИЯ: Фабиан Джизга 5, Бартош Курек 25, Олег Ахрем 17, Томас Джаешке 11, Дмитро Пашитский 8, Ръсел Холмс 11 - Кжиштоф Игначак-либеро (НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ, Давид Дрия, Лукаш Тихачек, Дамян Войташек-либеро)
Старши-треньор: Анджей Ковал
ЛУБЕ: Мика Кристенсън 7, Алесандро Фей, Османи Хуанторена 18, Клемен Чебул 10, Драган Станкович 10, Марко Подрасчанин 10 - Женя Гребенников-либеро (Уилям Приди 7, Енрико Честер)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.