Депор измъкна точка на "Санчес Писхуан"

Отборите на Севиля и Депортиво Ла Коруня направиха 1:1 в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Висенте Ибора откри резултата в 21-ата минута, а Ориол Риера изравни (81). "Бяло-червените" са много далеч от зона "Шампионска лига" и единственият им шанс е спечелване на трофея в Лига Европа.

Унай Емери предприе кадрови промени с оглед натрупаната умора от мача с Атлетик Билбао. Фернандо Йоренте измести Кевин Гамейто на върха на атаката, а Даниел Карисо се завърна в защитния вал. Виктор Санчес подреди 5-3-2.

Гостите от "Риасор" първи понечиха да шутират в седмата минута, когато Луис Алберто стреля прекалено високо. Севилци наложиха своя стил на игра, а в 18-ата и 20-ата минута Ману Фернандес на два пъти парира. В 21-ата стражът на галисците капитулира - 1:0. Хосе Антонио Рейес центрира отдясно, Йоренте свали с глава и Висенте Ибора се разписа отблизо. В 24-ата бившият нападател на Атлетик не беше точен след пас на Ибора.

В 51-ата Файсал Фажир не стреля достатъчно силно от пряк свободен удар и Серхио Рико улови. В 53-ата Йоренте пак не беше прецизен с глава. В 60-ата дебют за първия тим на севилци направи 20-годишният Куро Санчес. В 77-ата Депор беше много близо до изравняване след центриране на Фажир, но Лукас Перес не контролира добре своя удар. В 81-ата натискът на гостите даде резултат: Лукас центрира ниско и непокритият Ориол Риера отбеляза. Финалният домакински щурм донесе много корнери, но не и директна голова заплаха.

Снимка: "Марка"