Рейнджърс грабна трудна, но сладка победа над Селтик и е само на крачка от Купата

Рейнджърс спечели с 5:4 след изпълнение на дузпи срещу вечния си съперник Селтик на полуфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация в Шотландия. Двубоят, игран пред близо 50 хиляди зрители на "Хемпдън Парк" в Глазгоу, завърши наравно 2:2 след 120 минути. В редовното време резултатът беше 1:1, а "сините" повеждаха на два пъти. Отборът на Рейнджърс, който по-рано този сезон спечели промоция за Висшата лига, взе аванс в 16-ата минута чрез Кени Милър.

Опитният нападател се възползва от грешка в защитата на "зелено-белите" и технично преодоля вратаря Крейг Гордън. В 33-ата минута Патрик Робъртс не успя да изравни с удар на празна врата, след като далечен шут на Лий Грифитс срещна страничната греда. Селтик изравни в 50-ата минута с удар с глава на резервата Ерик Святченко. Бари Маккий отново даде аванс за Рейнджърс шест минути след началото на продълженията, реализирайки с удар от 30 метра.

Десет минути по-късно Том Рогич изравни и доведе срещата до дузпи. В края на допълнителните полувремена нов шут на Грифитс от фаул пак срещна гредата. При 11-метровите удари капитанът Скот Браун, Калъм Макгрегър и Рогич не бяха точни за Селтик, а "сините" направиха два пропуска и спечелиха с 5:4. На финала в турнира за Купата на Футболната асоциация през май Рейнджърс ще играе играе с друг втородивизионнен отбор - Хибърниън. Вчера столичани победиха с 4:2 след дузпи елитния Дънди Юнайтед. В редовното време и продълженията двата състава завършиха 0:0.