Експериментален Ливърпул си тръгна с три точки от Борнемут (видео)

Ливърпул продължи с инерцията от победата над Борусия (Дортмунд) през седмицата и стигна до успех с 2:1 при гостуването си на Борнемут. Мърсисайдци си осигуриха успеха в края на първото полувреме, когато Роберто Фирмино и Даниел Стъридж реализираха. Секунди преди края на двубоя Джошуа Кинг върна едно попадение, но за изравняване бе твърде късно, въпреки че домакините имаха още една ситуация.

След големите емоции в Лига Европа и победата с 4:3 над Борусия (Дортмунд) в четвъртък Юрген Клоп направи 10 промени в състава. Вратарят Дани Уорд направи своя дебют за тима, а като крайни защитници играха младите Конър Раднъл и Брад Смит. В центъра на отбраната пък бяха Лукаш Лейва и Коло Туре.

Играчите на Ливърпул показа известна нервност поради наличието на много млади и неопитни футболисти. Борнемут обаче не се възползва от това в първата част на двубоя и създаде твърде малко положения пред вратата на Уорд. Мърсисайдци постепенно започнаха да застрашават съперниковата врата и в 27-ата минута с малко късмет можеха да поведат. Джо Алън изведе Стъридж, а след рикошет топката за малко да се озове в мрежата.

Пет минути преди почивката тимът на Клоп излезе напред в резултата. Добра комбинация на "червените" завърши с удар с пета на Стъридж. Боруц изби топката, но я прати на крака на Фирмино пред опразнената врата и за бразилеца не бе проблем да открие. Попадението даде ново самочувствие на Ливърпул и в самия край на полувремето се стигна до втори гол. Центриране на Айб от фаул намери главата на Стъридж и английският национал удвои аванса на гостите.

Мърсисайдци можеха да сложат точка на спора в 53-ата минута, когато нов отличен пас на Алън изведе Стъридж, а нападателят се опита красиво да прехвърли Боруц, но топката се удари в гредата. След час игра домакините решиха да покажат повече желание пред феновете си и доминираше в следващите минути. Дебютантът Уорд, който имаше малко работа, дори трябваше да се намесва в 69-ата минута, когато Джошуа Кинг се измъкна от Сако, но вратарят се намеси.

Към края Борнемут се опита да упражни натиск, въпреки че и гостите имаха своите шансове. Влезлият като резерва Люис Грабън бе близо до гола в 82-ата минута. Тогава негов изстрел с глава блестящо бе избит от вратаря на Ливърпул. При последвалата атака Стъридж за втори път нацели гредата след страхотен удар.

Домакините заслужено стигнаха до попадение, но то дойде твърде късно. В 93-ата минута Джошуа Кинг преодоля Уорд с много прецизен удар. До края Борнемут стигна до още една опасност, но удар с глава на Стив Кук мина над вратата.